SP U RUKOMETU / Kauboji zabili 40 pogodaka i uništili SAD: Dva cepelina i obrane vratara za prva dva boda

Image

Hrvatska je u drugom kolu skupine G uvjerljivo svladala (40:22) selekciju SAD-a i praktički osigurala drugi krug natjecanja. Kauboje su do pobjede predvodili Igor Karačić s osam i Josip Šarac. U utorak izabranici Hrvoja Horvata igraju posljednju utakmicu prvog kruga protiv Maroka

15.1.2023.
7:00
Grafika Danas.hr
VOYO logo

U susretu 2. kola G skupine Svjetskog prvenstva, hrvatski rukometaši su u Jonkopingu pobijedili SAD s 40-22 (20-10) osvojivši prve bodove u skupini. Nakon što su otvorili nastup na Svjetskom prvenstvu uvjerljivim porazom od Egipta 22-31, hrvatski rukometaši su u drugom susretu bez većih problema porazili SAD sa 40-22.

Amerikanci su tek u uvodnim minutama držali priključak, no kod rezultata 5-5 hrvatska vrsta je serijom 7-0 stigla do prednosti 12-5 i nakon toga više nije bilo nikakvih dvojbi. U 23. minuti je bilo +8 (15-7), vrlo brzo i devet razlike, a na odmor se otišlo s 10 golova prednosti (20-10).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U nastavku susreta prednost hrvatske reprezentacije samo nastavila rasti, a na koncu je završilo s velikih +18 (40-22). Hrvatsku su do pobjede predvodili Igor Karačić s osam i Josip Šarac sa šest golova, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Gary Hines sa šest golova.

Image
IZJAVA KAPETANA /

Duvnjak nakon SAD-a: 'Žao mi je i dalje poraza protiv Egipta, nismo pokazali pravo lice'

Image

U drugom susretu iz naše skupine Egipat je pobijedio Maroko sa 30-19 upisavši i drugu pobjedu. Hassan Kaddah sa sedam i Akram Saad s pet golova predvodili su pobjednički sastav, dok je u suparničkim redovima najefikasniji bio Ryad Lakbi s pet golova.

U posljednjem susretu u skupini, hrvatski rukometaši će 17. siječnja igrati protiv Maroka. U drugi krug natjecanja plasirat će se tri najbolje ekipe iz skupine.

UŽIVO!

Hrvatska 40-22 SAD

----------------------------------------------

60' Mihić zabija jubilarni 40. pogodak za Hrvatsku uz zvuk sirene

59' Amitović zabio za SAD, unatoč tome što je imao obranu ispred sebe uspio je progurati loptu iza Kuzmanovića

57' Repriza akcije iz 54. minute, Šebetić je pronašao Kraljevića koji je prebacio vratara

54' Sjajno smo pronašli Mihića na lijevom krilu, a on je imao odličan kut i prebacio vratara za +16

52' Još jedan sjajan potez Karačića! Silovitim udarcem ostavio je američkog vratara bez šanse da uhvati ovu loptu

49' Munjevita kontra Hrvatske! Kraljević se ubacio između dvojice i postigao svoj prvi pogodak iz tri udarca zbog čega je na 33 posto realizacije. Mladom Kraljeviću ovo je svakako potrebno za samopouzdanje

47' Cindrić je pod prekršajem te je iznudio sedmerac! Nakon Martinovićevog promašaja vratio se Glavaš i pogodio

43' Opet smo im prodali cepelin i ponovno je Karačić strijelac! Ovaj put je Glavaš asistent, a Karačiću je preostao lakši dio posla

42' Neumoljivi Karačić, još jednom uspijeva zabiti ispod noge američkog vratara

41' Treći pogodak Marina Jelinića iz trećeg pokušaja! Kauboji su na +13

40' Glavaš je zabijao sedmerce, no sada je pucao Martinović. Američki vratar mu je skinuo poluvisoku loptu u desni kut

39' Dvorana je utihnula! Šarac je završio na parketu, no srećom nije bilo ništa ozbiljno te se pridigao

36' Obrana SAD-a nema rješenja za naše vanjske igrače! Šarac dotukao ranjene Amerikance

35' Večer Igora Karačića, ponovno se upisao u strijelce i vratio prednost na +12

33' Patrick Hueter je dobio priliku izvesti sedmerac i svladao Kuzmanovića te barem malo ublažio veliku prednost Kauboja

31' Počela je druga dionica igre, Hrvatska je odmah zabila! Mihić je pronašao Karačića koji zabija cepelin

30' Poluvrijeme! Hrvatska nakon prvih pola sata vodi 20-10

30' Ludnica u posljednjoj minuti prvog djela! Dva pogotka Cindrića, a Hines zabija za SAD

29' Još jednom brani Slavić i upisuje svoju desetu obranu, a s druge strane Cindrić dolazi do pogotka

28' Sjajne dvije obrane Dine Slavića! Amerikanci imali dva zicera, a Slavić je spustio rampu i obranio

25' Sedmerac za Hrvatsku i dvije minute isključenja za Amerikance! Glavaš se opet pojavio na sedam metara i pogodio u desni gornji kut za +8

23' Amitović se našao oči u oči sa Slavićem te je uputio nisku loptu i zabio nakon što smo bili previše brzopleti i izgubili loptu

22' Amerikancima je ispala lopta u pokušaju proigravanja desnog krila! S druge strane brzo smo prenijeli loptu do Glavaša koji je prebacio američkog vratara

20' Ian Hueter nam se uspio probiti kroz obranu, napao je Glavaša i pronašao put do mreže

19' Kontra naših dečkiju! Udarac je završio na vratnici, no argentinske sutkinje su pokazale na sedam metara. Glavaš je preuzeo odgovornost i pogodio

18' Kauboji igrali agresivnu obranu i natjerali Fofanu na udarac. Obranili smo se

16' Aboubakar Fofana zabija svoj drugi pogodak i smanjuje zaostatak na -6

15' Evo i sedmog pogotka i nastavka naše serije! Martinović se po prvi put večeras upisao u strijelce bombastičnim udarcem

13' Lepršava igra Hrvatske u napadu! Dva pogotka Karačića, dva Šarca i jedan Glavaša za šest pogodaka u nizu

10' Lijepo križanje za Šarca koji se digao s pozicije desnog vanjskog i sjajno pogodio nisko u suprotni kut

9' Marin Jelinić primio je loptu na krilu i uspio pogoditi, Hrvatska vodi 5-4

8' Evo napokon i jednog lakog pogotka iz kontre, Musa se ponovno upisao u strijelce

6' Nik Zarikos zabija i SAD vodi po prvi put na ogledu

6' Nismo imali rješenje u napadu! Oduzeta nam je lopta zbog pasivne igre

5' Hrvatska obrana je još uvijek na spavanju! Aboubakar Fofana nas kažnjava udarcem s devet metara

3' Još jednom je Karačić glavni akter, podvalio je loptu na crtu za Musu koji zabija

2' Individualno rješenje Karačića i prvi pogodak za Hrvatsku na utakmici

1' Počeo je susret u Švedskoj! Hrvatska traži prve bodove na SP-u

Hrvatska rukometna reprezentacija danas u 20.30 minuta igra utakmicu drugog kola prve faze Svjetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj, a protivnik im je reprezentacija SAD-a.

Nakon prvog kola ove dvije selekcije dolaze u potpuno različitom raspoloženju. Kauboji su doživjeli brutalnu pljusku od afričkog prvaka Egipta. Faraoni su bili rastrčani, smireni i ubojiti te su sa 31:22 nanijeli Hrvatskoj najteži poraz na otvaranju nekog velikog natjecanja u posljednjih 20 godina.

Iskupljenje protiv autsajdera

'Nije baš bila lijepa večer, ni jutro. Naravno da boli glava, naravno da se puno razmišljalo. Mogli smo više toga investirati u obranu. Falilo nam je dodatnih kretnji, falila nam je pokoja obrana golmana', prokomentirao je Horvat dan nakon poraza od Egipta.

Željko Musa otkrio je u subotu kako još nisu gledali svog današnjeg protivnika no da svakako imaju respekt prema njima.

'Sve ekipe na prvenstvu su kvalitetne. Nismo ih još gledali. Treba ih respektirati, cijeniti i dati sve od sebe da pobijedimo tu utakmicu', konstatirao je.

A dok su Hrvati vidali rane nesretnog ogleda s Egiptom, Amerikanci su slavili. Oni su, naime, svladali na otvaranju Maroko s 28:27 te na taj način prekinuli nevjerojatan niz od čak 25 uzastopnih poraza na svjetskim prvenstvima.

Prekinuli niz od 25 poraza na SP

Najopasniji su im igrači Aboubakar Fofana i Ian Hueter, a važnu ulogu igra i Hrvat Domagoj Sršen koji je igrao za Metković, Zagreb i nekoliko drugih hrvatskih klubova. Većina igrača našeg sljedećeg protivnika igra u 2. njemačkoj ligi, a pobjedom protiv Maroka su pokazali da ih se ne smije podcijeniti.

Inače, Hrvatska i SAD su prvi i jedini put igrali davne 2001. godine kada je naša reprezentacija bila bolja s 41:12 no mnogo se toga promijenilo od tada.

Utakmicu pratite u izravnom prijenosu na RTL od 20.30, a uvodnu emisiju gledajte od 19.45.

Svjetsko rukometno prvenstvo koje se igra u Švedskoj i Poljskoj na rasporedu je do 29. siječnja, a više od pedeset napetih i atraktivnih utakmica gledatelji mogu pratiti na glavnom kanalu RTL-a, zatim na kanalu RTL2 te online platformi PLAY.