TKO ĆE KOME... / Vida zabio kolegi iz reprezentacije, klub dvojice Vatrenih gurnuo naslov u ruke PSG-u

28.4.2024.
21:30
profimedia
VOYO logo

U 34. kolu Grčke Super lige igrači PAOK-a pred domaćom su publikom u tijesnoj utakmici pobijedili AEK rezultatom 3-2.

Image
KAD SVIRA RADIO... /

Pašalić golom iz penala poveo Atalantu do pobjede

Image

Nije se dugo čekalo na prvi gol pa je već u trećoj minuti Giannis Konstantelias poveo PAOK u vodstvo. AEK je odgovorio svega šest minuta nakon golom Orbelina Pineda.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Do 75. minute utakmica je tekla u jednom smjeru, a onda je hrvatski reprezentativac Domagoj Vida zatresao mrežu svom suigraču iz reprezentacije Domagoju Kotarskom i odveo AEK na 2-1.

U 81. minuti svoj drugi gol na utakmici zabija Konstantelias, a u 90. minuti Joan Sastre zaključuje utakmicu.

Bez obzira na poraz AEK i dalje drži prvo mjesto na ljestvici sa 75 bodova, dok je drugoplasirani PAOK sa 71 bodom. Treći je Panathinaikos koji također ima 71 bod.

Nogometaši Lyona pobijedili su u uzbudljivom ogledu 31. kola francuske Ligue 1 Monaco s 3-2, a usporedno s njima su se veselili i u PSG-u koji je time i službeno obranio titulu prvaka.

Takav je rezultat razveselio igrače i navijače PSG-a koji su time i matematički osigurali 12. naslov prvaka Francuske u povijesti. Trenutačno PSG, tri kola prije kraja, ima nedostižnih 12 bodova više od Monaca.

PSG je time proslavio treći naslov prvaka u nizu, kao i šesti u posljednjih sedam sezona.

Odmah u prvom napadu Monaco je poveo kod Lyona golom Ben Yeddera. Do kraja poluvremena Lyon je sve poništio te je poveo 2-1 golovima Lacazettea u 22. i Benrahme u 26. minuti. Još je jednom domaću obranu i vratara lomio Ben Yedder kada je u 60. pogodio za 2-2, dok je dvoboj odlučen u 84. minuti kada je Fofana postavio konačnih 3-2.

Cijelu utakmicu za Lyon je odigrao hrvatski obrambeni igrač Duje Ćaleta-Car, dok je Dejan Lovren ostao na domaćoj klupi za pričuve. Lyon je skočio na sedmo mjesto ljestvice.