SRAMOTAN PORAZ KOLUMBIJE U KVALIFKACIJAMA ZA SP: / Ovakvo nešto im se nije dogodilo već više od 40 godina

Image

U prethodnih 16 međusobnih dvoboja Ekvadorci su zabili Kolumbijcima šest pogodaka, isto kao i u ovoj jednoj utakmici

18.11.2020.
9:21
Profimedia
VOYO logo

U prvim dvobojima 4. kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 Venezuela je kod kuće svladala Čile s 2-1, dok je Ekvador u Quitu s čak 6-1 nadigrao Kolumbiju.

Kolumbija je gadno stradala u Ekvadoru, po prvi puta nakon 1977. godine primila je čak šest golova, a zamimljivo je da su u prethodnih 16 međusobnih dvoboja Ekvadorci zabili Kolumbijcima šest pogodaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Arboleda (7), Mena (9), Estrada (32),Arreaga (39), Plata (78) i Estupiñán (90+1) nemilice su punili mrežu Kolumbije, za koju je počasni gol zabio James Rodriguez iz penala.

Kolumbija je prije četiri dana izgubila 0-3 kod kuće od Urugvaja i vrlo loše je započela kvalifikacije, dok je Ekvador sada drugi sa šest bodova.

Venezuela do prvih bodova

Čile je poražen u Caracasu od Venezule (1-2), kojoj su to prvi bodovi u kvalifikacijama.

Del Pino je u 9. minuti doveo domaćine u vodstvo, a u 15. minuti je za Čile izjednačio Arturo Vidal. Pobjedu je Venezueli donio Rondón golom devet minuta prije kraja.

Ostale utakmice južnoamaeričkih kvalifikacija igraju se kasnije.