Nogometaši River Platea i Boca Juniorsa odigrali su na znamenitom Monumentalu Superclasico. Završilo je 2:2.

29.10.2012.
10:12
VOYO logo

Radio La Red izvijestio je o tragičnom incidentu koji se dogodio na dijelu tribina na kojem su bili smješteni gostujući navijači, i to nakon što su njihovi ljubimci u 76. minuti smanjili vodstvo domaćina na 2:1. Navodno je navijački stampedo razbio zaštitarski obruč, te se više nesretnih redara otkotrljalo niz stepenice. Među više njih ozlijeđenih, dvojica nisu preživjeli. Inače u samoj utakmici, Boca se poraza spasila u posljednjih 15-ak minuta dvoboja nakon što su domaći, koje s klupe vodi Matias Almeyda, vodili 2:0. Već u drugoj minuti utakmice Leonardo Ponzio doveo je River u vodstvo, da bi u 70. na 2:0 povećao Rodrigo Mora na asistenciju Carlosa Sancheza.

U 76. je iz 11-erca smanjio najbolji Bocin strijelac, Urugvajac Santiago Silva, a isti je igrač u prvoj minuti sudačke nadoknade asistirao Walteru Ervitiju za konačan rezultat. Može se reći da domaća momčad u ovom dvoboju nije imala sreće. U petoj je minuti utakmice igru zbog ozljede morao napustiti najbolji Riverov strijelac Ramiro Funes Mori, a u 14., iz istog razloga, i Martin Aguirre. Nakon nepotpunog 12. kola Newell's Old Boysi vodeća su momčad prvenstva. Boca Juniorsi na petom mjestu zaostaju sedam, a River Plate na devetom deset bodova.