Hajduk golijadom došao na drugo mjesto iza Dinama

U malom jadranskom derbiju 28. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Hajduk je na Poljudu ugostio Zadar i napokon prekinuo pobjednički post.

28.3.2014.
18:59
VOYO logo

Hajduk je na Poljud istrčao u nešto izmijenjenom sastavu: Tomić, Nižić, Maloča, Milić, Mikanović, Pašalić, Anđelković, Andrijašević, Kouassi, Maglica i Abdukholikov.

Baš kao što je i najavio trener Splićana Igor Tudor, momčad je 'promiješana' kako bi se Bijeli vratili na pobjednički kolosijek nakon dva remija i poraza. Sudeći po inicijativi i prilikama, već na početku susreta bilo je jasno da se šok-terapija isplatila.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prvu veliku priliku za Splićane imao je Maglica u 12. minuti. Fantastično mu je Uzbekistanac Tima Abdukholikov servirao jedan centaršut s desne strane, ali Maglica s pet metara puca preko gola.

Par minuta kasnije, asistent je sam preuzeo glavnu ulogu i zabio za vodstvo. Maloča je poslao jednu dubinsku loptu, koju je Tima prihvatio, pretrčao svog čuvara i matirao istrčalog Matkovića.

Mogao je Hajduk do poluvremena zabiti i drugi gol, ali odlični Tima ovoga je puta pogodio vratnicu. Bila je to velika prilika domaćih, no udarac Uzbekistanca iz gužve u kaznenom prostoru bio je zamalo neprecizan. Pred kraj prvog dijela Zadar je bio blizu izjednačenja, ali usamljeni Čirjak je s ruba kaznenog prostora pucao pokraj desne vratnice.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Hajduk je zabio novi gol. Nakon greške u obrani gostiju, lopta je pala pred Maglicu koji s par metera poentira za povećanje vodstva.

Najavili su Zadrani s nekoliko kontri da bi mogli biti opasni, a u 66. minuti su i zabili gol i to iz tri poteza. Šimurina je s desnog boka uputio centaršut na drugu stativu, loptu je dočekao i u sredinu proslijedio Ivančić, a Tadić s nekoliko metara zabio za smanjenje vodstva.

No, nade Zadrana nisu dugo trajale. Maglica je u 75. minuti istrčao brzu kontru i zakucao loptu u mrežu za nedostižnih 3:1.

Hajduk je tako ponovno izbio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, ali ima utakmicu više i velikih 10 bodova zaostatka za vodećim Dinamom.

1. Dinamo Zagreb 28 20 5 3 61 22 +39 65 2. Rijeka 28 16 9 3 53 24 +29 57 3. Hajduk Split 28 15 10 3 49 25 +24 55 4. Split 28 12 8 8 32 28 +4 44 5. Lokomotiva Zagreb 28 13 4 11 43 41 +2 43 6. Istra 1961 28 10 6 12 36 44 -8 36 7. Zadar 28 9 5 14 28 46 -18 32 8. Osijek 28 4 7 17 23 53 -30 19 9. Slaven Belupo 28 3 9 16 28 51 -23 18 10. Hrvatski Dragovoljac 28 3 7 18 25 44 -19 16