Sjajne Hrvatice svladale Španjolke za četvrtfinale

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija pobijedila je Španjolsku 75:71 u zadnjoj utakmici druge faze Europskog prvenstva u Poljskoj.

26.6.2011.
23:22
VOYO logo

Tom su pobjedom naše igračice izborile nastup u četvrtfinalu natjecanja gdje ih čeka prvoplasirana reprezentacija iz druge skupine. Hoće li to biti Češka ili Litva znat će se nakon njihovog međusobnog dvoboja u ponedjeljak.

Iako su sve igrače odigrale vrlo dobru utakmicu, posebno se istaknula Sandra Mandir sa 24 koša, sedam skokova i tri asistencija. Ona je veliku pomoć imala u Jeleni Ivezić koja je dodala 15 koševa i osam skokova, dok je Mirna Mazić imala čak 15 skokova!

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Izabranice Stipe Bralića odlično su otvorile utakmicu te vodile gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Ipak, na odmor se otišlo s prednošću Španjolki 40:38. Odvojile su se protivnice u trećoj četvrtini i na šest koševa prednosti, a najveću su imale šest i pol minuta prije kraja (61:54).

No, onda je krenula fenomenalna serija hrvatskih reprezentativki koje su u sljedećih šest minuta napravile 14-0, a sve je počelo kad je Ivezić postigla sedam koševa u nizu.

Tako su se naše igračice odlijepile na +7, Španjolke su prekršajima i brzim napadima pokušale sustići prednost no ipak je na kraju četvrtfinale pripalo Hrvaticama.

Četvrtfinalna utakmica igrat će se u srijedu.