NBA: / Lakersi "preskočili" Miami

Kobe Bryant i Shaquille O'Neal pamtit će prosječnu večer u Miamiju, no i uz takvu igru "dinamičnog dua" momčad iz Los Angelesa prva je na "zapadu" stigla do osamnaeste pobjede.

20.12.2000.
14:32
VOYO logo

Los Angeles Lakersi u posljednjim susretima ne briljiraju. Igrači Phila Jacksona sve teže dolaze do pobjeda. S druge strane, na kraju sezone to neće biti nimalo važno. Ono što je najvažnije - Lakersi pobjeđuju, a sinoć su postali prva momčad Zapadne konferencije koja je osamnaest puta napuštala parket uzdignutih ruku. Domaćinima nije pomogla niti neraspoloženost Kobea Bryanta i Shaquillea O'Neala, koji su iz igre zajedno pogodili samo 19 od 45 pokušaja. Ipak, i uz takav podbačaj spomenuti dvojac nije ostao nezapažen - Bryant je ubacio 23 koša, uz 6 asistencija i 5 skokova, dok se O'Neal zaustavio na 22 ubačaja, kojima je pridodao 14 skokova i 4 asistencije. Njegov mizeran učinak s linije slobodnih bacanja (pogodio je samo dva "slobodnjaka", od ukupno jedanaest), spasile su četiri blokade, od koje je jednu "udijelio" u posljednjim, odlučujućim trenucima susreta.

"Trebali smo pobijediti. Uspjeli smo limitirati Shaquillea i Kobea, no moji igrači u napadu nisu odigrali kako treba. A oni bi trebali zabiti onoliko koševa za koliko su plaćeni. Ako to ne učine, mogu početi zbrajati poraze", izjavio je na kraju susreta trener Heata Pat Riley.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U susretu s čak petnaest izjednačenja, u kojoj su se momčadi jedanaest puta smijenile u vodstvu, Miami je u posljednjoj minuti imao priliku za izjednačenje. No, O'Neal je blokirao pokušaj Briana Granta, samo 4.1 sekunde prije isteka vremena. Odbijenu loptu uhvatio je Tim Hardaway, ponovno je bacio prema Grantu, koji je loptu ipak ubacio u koš, ali - nakon isteka vremena. U momčadi Miamija, najviše je pokazao Anthony Mason s 20 koševa i 11 skokova, Grant je ubacio 14, uz 16 skokova. Od Tima Hardawaya očekivalo se više. Istina, ostvario je "oku ugodnih" sedam asistencija, no u rubrici koševa na kraju je ostala upisana skromna devetka.

U Torontu, domaći Raptorsi "isprašili" su još jednog "diva" - snažnu momčad Utaha. Pitate se čije je ime na kraju susreta uzvikivalo više od 18 tisuća domaćih navijača? U redu, ovo je doista bilo prelagano pitanje... Vince Carter definitivno više nije "dečko iz susjedstva", koji može, ali i ne mora odigrati dobru utakmicu. Sa samo 23 godine Vince Carter postao je jednom od najvećih zvijezda NBA lige. Sinoć? Momak je "Jazzerima" ubacio 33 koša, a stigao je i uhvatiti sedam lopti. Za usporedbu, na drugoj strani dvojac Stockton-Malone zajedno je ubacio 24 koša. Posebno dojmljiv jest i podatak da su Raptorsi u drugome dijelu potpuno "ugasili" Karla Malonea - "Poštar" u trećoj i četvrtoj dionici susreta nije ubacio niti koša(!). Doduše, trener Jazza Jerry Sloan izvadio ga je iz igre već nakon tri promašaja u trećoj četvrtini, dok je u posljednjoj na parketu proveo samo četiri minute.

"Ljudi koji dolaze na utakmice ne žele gledati momčadi koje igraju dosadno. Žao mi je što to moram reći, ali upravo smo takvu utakmicu odigrali. Doista me nije bilo briga koja su imena na parketu. Samo sam tražio igrače koji doista žele igrati", riječi su trenera Utaha.

U domaćoj momčadi, koja je vodila tijekom cijeloga susreta, uz Cartera, dobru igru pružili su i Antonio Davis (14 koševa i 13 skokova), te Mark Jackson (12 koševa i 7 asistencija). Na drugoj strani, svoju je priliku iskoristio Donyell Marshall, ubacivši 24 koša uz šest skokova.

U gostujućoj pobjedi Indiane nad Chicagom Žan Tabak odigrao je za Pacerse 16 minuta, ubacivši 8 koševa (šut 3-4, slobodna bacanja 2-4) uz 6 skokova. Bruno Šundov nije ulazio u igru, dok Dalibora Bagarića uopće nije bilo u sastavu Bullsa.

Rezultati:

Toronto - Utah 103:95 Atlanta - New York 87:77 Miami - LA Lakers 79:81 Houston - San Antonio 79:86 Chicago - Indiana 85:90 Pxoenix - Detroit 84:89 Golden State - Minnesota 120:99 Sacramento - Washington 106:72