Hajduk u vaterpolskim uvjetima izgubio od Arke

Splićani su po iznimno teškom vremenu odigrali prijateljski dvoboj protiv poljskog prvoligaša i izgubili s 2:1.

23.1.2010.
23:01
VOYO logo

arti-201001200731006Hajduk je u San Pedru izgubio u prijateljskom ogledu od Arke, inače trinaestoplasirane momčadi poljskog prvenstva koja se bori za opstanak. Da se radilo o nekom europskom natjecanju situacija bi bila ozbiljna, no uzevši u obzir teške vremenske prilike i činjenicu da je trener Edoardo Reja većinu utakmice glavne adute držao na klupi, može se koliko-toliko i opravdati poraz, pišu Sportske Novosti.

Talijanski stručnjak čak je bio i zadovoljan angažiranošću igrača, no tehnički dojam je izostao, zbog nemogućnosti igranja po zemlji, te je svaki napad morao ići po zraku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U vodstvo su došli Poljaci u 20. minuti. Lopta je nekontrolirano plesala po lokvama u Hajdukovom šesnaestercu dok je u konačnici u mrežu nije zakucao Kowalski. Splićani su brzo uzvratili, te je nakon petnaestak minuta poravnao Lendrić odlično iskoristivši Cernatov centaršut.

Ipak u smiraj prvog poluvremena Arka je došla do novog vodstva, u konačnici i pobjede zgoditkom Mawaja s bijele točke.

Posljednjih pola sata u igru su ušli Ibričić, Strinić, Skoko, Buljat, Maloča i braća Sharbini - koji su imali nekoliko vrlo dobrih prilika, ali lopta nije htjela u mrežu poljskog vratara.

Arka se na kraju uspjela spasiti potopa, dok će Splićani pobjedu tražiti u nekom drugom prijateljskom ogledu i priželjkivati nešto ljepšu vremensku prognozu za buduće susrete.